Lyžování na Dolní Moravě

V resortu Dolní Morava se nachází hned dva skiareály, rozlehlejší skiareál Sněžník a menší skiareál rodinného typu Větrný Vrch.snowboardový park snowpark

Lyžařské středisko Sněžník se rozkládá v nadmořské výšce 650 až 1140 metrů. Nachází se zde celkem 3,5 km sjezdových tratí, 2 km sáňkařské dráhy a 1100 m bobové dráhy. Zkušenější lyžaři zde mohou využít hned 3 sjezdové tratě různých obtížností, pro dětské návštěvníky je k dispozici Dětský skipark se sjezdovkou pro děti, která je kromě řady dětských zábavních atrakcí vybavena pojízdným pásem pro nejmenší a tažným lanem pro větší lyžaře. Pro vyznavače adrenalinových zážitků je pak ve skiareálu připravena 400 m dlouhá trať pro snowtubing, bobová dráha nebo dobrodružná věž s celou řadou adrenalinových aktivit. S překonáním výškového rozdílu návštěvníkům pomohou dvě čtyřsedačkové lanovky a dva vleky. V celém skiareálu Sněžních je samozřejmostí umělé osvětlení a též umělé zasněžování. Přímo u sjezdových tratí se rovněž nachází celá řada občerstvovacích zařízení, bufety s rychlým občerstvením počínaje, restauracemi nabízejícími teplá jídla po celý den konče. Skiareál nabízí také množství dalších doplňkových služeb, jako je půjčovna a servis lyží či lyžařská škola pro malé i větší lyžaře.

Skialyžařská školareál Větrný vrch se rozkládá v nadmořské výšce 670 až 810 metrů a v zimním období nabízí svým návštěvníkům dvě sjezdové tratě střední obtížnosti opatřené dvěma tažnými vleky a dětským lanem. I v tomto skiareálu je samozřejmostí umělé osvětlení sjezdovek a umělé zasněžování. Skiareál Větrný vrch je vyhlášený pořádáním závodů ve slalomových a především freestylových lyžařských a snowboardových disciplínách, jako jsou např. skicross, snowboardcross nebo méně tradiční snowscoot. Pro tyto účely je ve skiareálu speciálně upravený snowpark s crossovou tratí. Také skiareál Větrný vrch nabízí svým návštěvníkům přímo u sjezdových tratí široké možnosti občerstvení, půjčovnu a servis lyží a služby lyžařské školy.

Celý resort Dolní Morava je rovněž ideálním místem pro milovníky běžkového lyžování. V okolí je po celé zimní období pravidelně upravováno na 50 km běžeckých tratí. Kromě Jesenické magistrály, která oblasti Dolní Morava dominuje a na kterou dále na východ navazuje okruh Pod Slamníkem, mohou běžkaři využít také severněji položené okruhy Mokrá a Babská.

Kromě příznivců lyžařských sportů oslovuje resort Dolní Morava také milovníky zimní turistiky a skialpinisty. Pro ně je v okolí Dolní Moravy pravidelně upravováno několik skialpových tratí a přímo v Dolní Moravě pak otevřeno specializovaní Skitouringové centrum, které kromě půjčovny specializovaného skialpinistického vybavení nabízí i túry s horským vůdcem, a pro zájemce rovněž i intenzivní dvoudenní lavinové a skialpinistické kurzy.